Jdi na obsah Jdi na menu
 


Travian

3. 5. 2008

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství. Najednou se ocitnete v době kdy byly kmeny: Galů,Římanů a Germánů ještě v začátcích své dlouhodobé existence.

Tak takhle můžete mít velikou vesnici, samozřejmně si musíte zajistit přísun surovin potřebných k výstavbě své neporazitelné armády. Armáda stojí samozřejmě výzkum a suroviny. Založ si alianci, která bude stát po tvém boku každý den každou hodinu každou minutu.

Musím sám za sebe říci, že jsem nikdy nepropadl tzv. „onlajnovkám“ a podobným ptákovinám, které znám z vyprávění některých mých vrstevníků či kamarádů mého o tři roky mladšího bratra. Zkrátka nevím, proč bych měl hrát něco, co mě nutí to hrát už svým konceptem, kde se stále něco děje a hrozí vám, že prohrajete. Ano, ne všechny on-line hry jsou takové. Travian je ale nejzářivější ukázkou závislosti na on-linové hře, které jakmile jednou propadnete, není návratu.Travianu propadlo mnoho Čechů, hrají ji dokonce i někteří dospělí a celkově je to mimořádně úspěšná hra. Jejím velikým negativem je bohužel skutečnost, že většina hráčů ji hraje stále, tj. pokud jsou na počítači, hrají Travian. Osmihodinové hraní Travianu není výjimkou, hráč prostě sedí u PC, chatuje, ohýbá si hřbet a hlavně hraje TRAVIAN. O škodlivosti zřejmě psát nemusím, o hodnotě takto stráveného času nejspíš také ne. Ano, i já jsem u PC mnoho hodin denně, ale nehraju travian.

Travian

Nebál bych se za pomyslnou postupku Alkohol → Cigarety → Drogy doplnit právě slůvko Travian. Opravdu, mohlo by to dojít tak daleko?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář